Haber

ABD Başkanı Joe Biden İsrail’in Saldırılarına İlişkin: “Ateşkes Mümkün Değil”

ABD Lideri Joe Biden, Beyaz Saray’da kendisine sorulan soruları yanıtladı. Bir şirket onların cevaplarına göre bir anket düzenledi. Anket sonuçlarının Biden’ı tedirgin etmesi muhtemel.

İsrail ile Filistin arasındaki savaş devam ederken, İsrail’in kullandığı orantısız güce dünyanın her yerinden tepkiler geliyor.

Dünyanın büyük çoğunluğu İsrail’in bu saldırılarını kınarken, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’dan da açıklama geldi.

Biden, Illinois’e gitmek üzere Beyaz Saray’dan ayrılmadan önce soruları yanıtlayınca eleştirilere maruz kaldı.

Biden, İsrail ile Filistin arasında ateşkesin mümkün olmadığını söyledi. Rehinelerin serbest bırakılması konusunda hâlâ “iyimser” olduğunu söyledi.

Biden’ın bu sözlerinin ardından Associated Press-NORC Halkla İlişkiler Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan yeni ankete göre Demokratların neredeyse yarısı Biden’ın İsrail saldırılarına verdiği desteği onaylamıyor.

Demokrat Parti seçmenleriyle yapılan anketin sonuçlarına göre yüzde 50, Biden’ın bu sürece ilişkin tutumunu onayladığını belirtirken, yüzde 46 onaylamadığını söyledi.

Bu anket sonuçlarına göre Joe Biden’ın yeniden seçilme şansının azaldığı görülüyor.

Ayrıca Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İrtibat Koordinatörü John Kirby dün yaptığı açıklamada, İsrail’in Filistin’deki sivillerin ayrılmasına izin vermek için saldırılarını günde 4 saat durdurmayı kabul ettiğini duyurdu.

İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyinde sivillere verilecek 4 saatlik moladan 3 saat önce bu durumu duyuracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu