Haber

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Üniversitelerin açılış tarihleri ​​ertelendi mi?

Başlangıç ​​tarihleri ​​üniversiteler arasında farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak üniversitelerin yeni eğitim-öğretim dönemine eylül ayının son haftaları veya ekim ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor. PEKİ ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Üniversitelerin açılış tarihleri ​​ertelendi mi? Detaylar burada…

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

İstanbul Üniversitesi’nin 2023-2024 akademik takvimine göre güz dönemi 18 Eylül 2023’te başlayacak ve 22 Aralık 2023’te sona erecektir. Sakarya Üniversitesi akademik takvimine göre güz dönemi 2 Ekim’de başlayıp 7 Ocak 2024’te sona erecektir. Marmara Üniversitesi’nde yeni eğitim-öğretim yılının 2 Ekim’de başlaması planlanıyor.

ÜNİVERSİTE AÇILIŞ TARİHLERİ ERTELENDİ Mİ?

Depremden etkilenen bölgelerde bulunan bazı üniversiteler, yeni eğitim-öğretim dönemine hibrit bir şekilde başlamak için hazırlık yapıyor. Bu üniversitelerin takvimleri de diğerlerinden farklı olabiliyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde güz dönemi 2 Ekim’de başlayıp 12 Ocak 2024’te sona erecek. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde ise güz dönemi 2 Ekim’de başlayıp 6 Ocak 2024’te sona erecek.

Vakıf üniversitelerinin 2023-2024 akademik takvim bilgilerine ulaşmak için ilgili üniversitelerin resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Eğitim döneminin başlangıç ​​tarihleri ​​ve diğer detaylar bu sitelerde sıklıkla yeni paylaşılıyor.

haber-mentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu