Haber

Rasmus Paludan’ın çocuklarla cinsel içerikli konuşmaları ortaya çıktı

İslamofobik aşırı sağcı Rasmus Paludan bir skandala daha imza attı.

İsveç ve Danimarka’da polis koruması altında Kuran-ı Kerim yakan Sıkı Yön Partisi’nin Danimarka lideri Paludan, çocuklarla cinsel ilişkiye girdi.

Çocuklarla cinsel içerikli sohbet

TRT World’ün haberine göre Paludan, 18 yaşının altında olduğunu bilmesine rağmen sosyal medya platformu Discord üzerinden çocuklarla cinsel içerikli sohbetler yaptı.

Yayınlanan ses kayıtlarına göre Paludan, bir öğretmenin sınıf önünde bir çocuğu cinsel taciz etmesi gibi senaryoların yer aldığı bu konuşmalarda rahatsız edici ve cinsellik temalı konuşmalar yapıyor.

Paludan’ın yeni skandalı

Grup sohbetlerinden birinde konuşmacıların Paludan’a yaşlarının 13 ile 17 arasında olduğunu söylediği, yaşı sorulduğunda ise 39 cevabını verdiği duyuluyor.

İsveç’te reşit olma yaşı 15 iken Paludan, cinsel içerikli konuşmalarını Discord platformunda 13-14 yaşındakilerle sürdürdü.

“Mutfakta çıplak dolaşıyorum”

11 Ağustos 2021’de kaydedilen bir sohbette Paludan, katılımcılardan birinin bir bakkalın arkasında cinsel ilişkiye girdiğini savundu. Tezde Kullanıcı 1 isimli çocuk, “Bakkalda çalışmıyorum ve 14 yaşındayım.”cevabı verdi.

Başka bir grup sohbetinde Paludan, çocuklara mutfakta çıplak dolaştığını söyledi. Paludan, İslam dinini “öğretmek” veya “açıklamak” amacıyla sohbet ettiğini iddia ettiği çocuklara bir keresinde “İslam’ı neden sevmediğini” anlatmıştı.

Şubat 2022’de YouTube hesabı kapatıldıktan sonra Discord’u kullanmaya başlayan Paludan, geçmişte ırkçılık, hakaret ve trafik cezaları dahil 14 ceza alırken, cinsel içerikli konuşmaları nedeniyle herhangi bir yasal işlem yapılmadı.

İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakıldı

İsveç’in başkenti Stockholm’de 21 Ocak’ta Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde polis koruması altında Kuran-ı Kerim yakan Rasmus Paludan’a kimsenin yaklaşmasına izin verilmedi.

İsveç hükümetinin Paludan’da Kuran-ı Kerim yakma izni vermesine başta Türkiye olmak üzere birçok Müslüman ülke tepki gösterdi. Paludan, 27 Ocak’ta Danimarka’da cami ve Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

Gözden kaçırma İslamofobik Rasmus Paludan’dan yeni tehdit Haberin Detayları

Hollanda’da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin lideri Edwin Wagensveld, Lahey’de Kuran’ı yırttı.

Kuran’a yönelik saldırılar Türkiye’de ve İsveç, Hollanda ve Danimarka gibi birçok ülkede protesto ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu