Haber

Endonezya’da bir akaryakıt deposunda çıkan yangında 14 kişi öldü

Endonezya’nın başkenti Jakarta’daki akaryakıt deposunda çıkan yangında ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti.

Ülke basınında yer alan habere göre, Kuzey Cakarta İtfaiyesi yetkilileri, Endonezya’nın petrol ve gaz şirketi Pertamina’nın akaryakıt depolama istasyonunda yerel saatle 20.00 sıralarında yangın çıktığını duyurdu.

Yetkililer, Cakarta’da çıkan yangında ilk belirlemelere göre 14 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Yangına müdahale için 50’den fazla ekip gönderildiğini söyleyen yetkililer, onlarca kişinin yaralandığını da sözlerine ekledi.

Yetkililer, yangının çevredeki binalara da sıçradığını ve bu nedenle bölgede binlerce kişinin tahliye edilmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

İstasyonun yoğun nüfuslu bir bölgede yer aldığına dikkat çeken yetkililer, bu nedenle can kayıplarının artmasından endişe duyuyor.

Yakıt beslemesi etkilenmeyecek

Pertamina’nın bölge müdürü Eko Kristiawan, yapılan ilk incelemeye göre son günlerde etkili olan şiddetli yağışlar sırasında muhtemelen yıldırım düştüğünü ve bu nedenle istasyondaki bir borunun kırıldığını söyledi.

Kristiawan, ülkenin yakıt arzının yangından etkilenmeyeceğini söyledi.

Jakarta İtfaiye ve Kurtarma Birimi Lideri Satriadi Gunawan, yangının çok sayıda patlamaya neden olduğunu ve kısa sürede bölgedeki binalara sıçradığını söyledi.

Endonezya Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dudung Abdurachman olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Abdurachman, basına yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre 14 kişinin yaşamını yitirdiğini, 42 kişinin de hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Bu arada Enerji Bakanlığı yetkilileri, istasyonun 300.000 kilolitrelik akaryakıt depolama kapasitesine sahip olduğunu açıkladı.

Endonezya’da televizyon kanallarında yayınlanan görüntülerde, halkın panik içinde kaçtığı ve alevlerin aydınlattığı gökyüzünde siyah dumanların yükseldiği görülüyor.

haber-sivrice.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu