Haber

Edirne’den bir kesit

TED Edirne Koleji Kurucusu Nesim İba, Türk Eğitim Derneği’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İba, mesajında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isteğiyle 31 Ocak 1928’de kurulan Türk Eğitim Derneği’nin 95. yılını kutladığını bildirdi.

95 yıllık köklü bir eğitim kurumunun parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Nesim İba, gençlerin kaliteli eğitim alması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Türk Eğitim Derneği’nin verdiği bursların çok sayıda öğrencinin hayatına ve geleceğine yön verdiğini vurgulayan İba, şunları kaydetti:

“Türk Eğitim Derneği burslarının Edirneli çocuklara ulaşması için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdik. Bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında en değerli faktörün eğitim olduğuna inanıyoruz. kaliteli eğitim ve bu sayede daha fazla çocuğa umut olmak için projeler, burslar ve çeşitli programlar sunuyoruz.Türk Eğitim Derneği öğrencileri, velileri, Spor Ülkemizde birçok farklı alanda değerli misyonlara sahip binlerce mezunun kulüpleri, mezun dernekleri, gönüllüleri ve çalışanları. Dün olduğu gibi bugün de bir gelecek projesidir. Atamızın liderliğinde, Cumhuriyetimizin kurucu ekiplerinin öngördüğü mirası her zaman savunmaya ve yüceltmeye devam edecektir. TED Edirne Koleji olarak bu yolda güçlenerek ilerlemeye devam edeceğiz.”

İpsala SYDV mütevelli heyetindeki muhtarlara plaket verildi

İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetinde geçen yıl görev yapan iki muhtara plaket verildi.

İpsala Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Ömer Sevgili, 2022 yılında İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyetinde görev yapan Tevfikiye Muhtarı Mehmet Doğan ve Esetçe Kasabası Cumhuriyet Kaymakamı Nihat Çakır’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İpsala Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen plaket törenine vakıf üyeleri ve çalışanları katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu