Haber

Bulgaristan-Türkiye sınırında yasa dışı “altın göl” uygulaması sona erdi

Bulgaristan-Türkiye sınırında yıllardır tartışma konusu olan kaçak “altın göl” uygulamasına son veriliyor.

Kapıkule’nin karşısındaki Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı’na beklenmedik bir ziyarette bulunan Bulgaristan İçişleri Bakanı İvan Demerciev, ardından yerel basına açıklamalarda bulundu.

Demerciev, Türkiye’den giriş yapan araçların temizliği konusunda devlete hesap vermeden ücretlendirme yapan şirketin “altın göl” olarak bilinen bu hukuksuz uygulamasına son verileceğini bildirdi.

Demerciev, mafyayla irtibatlı şahısların 10 yıldır kaçak yollarla elde ettikleri milyonlarca levalık gelirin artık devlete verileceğini bildirdi. dedi.

Artan trafikle ilgili yeni önlemler

Bakan Demerciev, Kapitan Andreevo’da kapıda elektronik işlem sistemi kurulacağını ve geçişlerin hızlandırılacağını da söyledi.

Buradan geçen ve her yıl yüzde 20 artan yoğun trafik rahatlayacak” dedi. Demerciev, mevcut iki gıda muayene laboratuvarına bir yenisini daha ekleyeceklerini belirterek, Lesovo Gümrük Kapısı’nda da (Hamzabeyli karşısı) laboratuvar kurmayı planladıklarını, böylece Lesovo Gümrük Kapısı’nın da modernize edilerek trafiğin daha rahat hale getirileceğini söyledi. rahat ol

Tüm laboratuvarlarda tam kontrol uygulayacaklarını belirten Demerciev, Lesovo ile Kapitan Andreevo’nun işleme kapasitesinin eşitlenmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Demerciev, trafiği daha da kolaylaştırmak için Edirne ile Bulgaristan’ın Yambol kentinin ortasına demiryolu sınırı çekileceğini ve Meriç karayolundan Lesovo’ya karayolu bağlantısı yapılacağını sözlerine ekledi. ???????

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu