Haber

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sendika Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, personel sendikaları temsilcileriyle toplantıya geldi.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program kapsamında personel sendikaları temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinledi. Görüşmelerin ardından basın açıklaması yapan Başkan Yardımcısı Yılmaz, Türkiye’nin sorunlarını ve çalışma bölümünün sorunlarını tartışma fırsatı bulduklarını söyledi. Toplantının asıl amacının eylül ayında paylaşılacak OVP hakkında fikir almak ve bunu programa yansıtmak olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde patronlarla toplantılar yaptık. Memur sendikalarıyla toplantılar yaptık, raporlar yazdık. Personel dairesinin en önde gelen sendikalarının temsilcilerinin görüşlerini dinledik. Türkiye alt orta kümeden yükseldi. . Asıl hedefimiz gelir düzeyi yüksek, insani değeri yüksek ülkeler arasına girmek, bunu tüm toplumsal kesimlerin katkısıyla yapmak zorundayız.

Toplantının ana başlıklarını anlatan Yılmaz, “Sendikalarımızın hepsi katılım sistemlerine çok önem verdi. Sendikaların örgütlenme ve katılım konusunda ortak görüşü vardı. Genel olarak daha fazla istişare, daha aktif çalışma talebi vardı. Demokratik standartların yükseltilmesi, yeni anayasa ve yeni toplumsal sözleşme ile Türkiye’nin standartlarının daha da yükseltilmesi konusunda genel bir anlayış var.Toplantıda kayıt dışılık konusu gündeme gelen bir konu oldu.Vergi reformu, vergi düzenlemeleri getirilmesi başta doğrudan ve dolaylı vergiler olmak üzere daha yüksek standartlara, şehrin ortasındaki istikrarın daha iyiye doğru değişeceğine dair genel bir beklenti var.İş dünyasının da bu konuda bir beklentisi var.Bugünkü toplantıda sosyal adalet vurgusu yapıldı.Biz de buna katılıyorum.Bir yandan ekonomimizi yükseltmek adına, diğer yandan da insanımızın refahı için yapıyoruz.Büyüyenlerin nimetlerini dağıtacak şekilde hareket etme fikri ekonominin toplumun her kesimine anlatıldığı ifade edildi. Bu kapsamda tasarrufların israfının önlenmesi, üretken yapıların desteklenmesi ve Türkiye’nin gelişmekte olan ülke kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılması konularında mutabakata vardık. Deprem sonrası yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu büyük felaketle bağlantılı toplumsal dayanışmanın altını çizdiler. Çeşitli boyutlarıyla deprem rehabilitasyonuna odaklandılar. Sallantıyı unutmamız gerektiğini ve her zaman dayanışma içinde olmamız gerektiğini söylediler. Çalışma hayatının daha güvenli bir şekilde devam etmesi için çeşitli fikirlerini konuştular” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu