Teknoloji

Angry Birds Play Store’dan Kaldırılıyor: Ama Neden?

Hemen hemen her akıllı telefona en az bir kez yüklenen tartışmasız en bilinen ve sevilen Angry Birds, geliştiricisinin kararıyla Play Store’dan kaldırılacak. Kararın arkasındaki nedeni tahmin etmek çok zor.

Oyun oynamasanız bile Angry Birds’ü kesinlikle duymuşsunuzdur.

İlk oyunu 2009 yılında yayınlanan ve taşınabilir cihazlarda yeni bir çağın başladığı o kritik dönemde çok isabetli bir atılımla birçok cihazda yerini alan oyun, popülerlik kazanarak bilinen kültürün sağlam bir parçası haline geldi. oyundan sonra sinema filmleri gibi çok sayıda çalışma ve birçok yan çalışma.

Ancak Angry Birds için yolun sonunun yaklaştığını söyleyebiliriz.

Oyunun geliştiricisi Rovio Entertainment’ın resmi hesapları üzerinden yapılan duyuru ile Angry Birds’ün 23 Şubat itibarıyla Play Store’dan kaldırılacağı kullanıcılarla paylaşıldı.

Angry Birds’ün Play Store’dan kaldırılmasının sebebi ise şirketin diğer oyunlarını olumsuz etkilemesi!

Rovio tarafından yapılan açıklamada şirketin diğer oyunlara da etkisi nedeniyle böyle bir karar alındığı açıklandı. Angry Birds, Play Store’a veda etse de oyun, cihazdaki kişiler tarafından oynanmaya devam edecek.

iOS kullanıcıları yine de App Store üzerinden oyuna erişebilecekler.

Kaldırma kararı yalnızca Play Store için geçerlidir, iOS kullanıcıları ise etkilenmeyecektir. Ancak Angry Birds, bundan sonra App Store’da Red’s First Flight adı altında sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu