Haber

ABD nükleer denizaltılarından birini İsrail kıyılarına gönderdi

İsrail ordusu, Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık verdi. Gazze 31 gündür ülkeye bomba yağdırırken, “kan” kardeşi ABD, bölgeyi kan gölüne çevirecek bir hamle yaptı. ABD Donanması nükleer denizaltılarından birini İsrail kıyılarına gönderdi.

DENİZALTI SORUMLULUK ALANINA ULAŞTI

ABD Merkez Komutanlığı, donanmasındaki nükleer denizaltılardan birini İsrail kıyılarına gönderdi. Ohio sınıfı denizaltının Merkez Komutanlığın bölgedeki sorumluluk alanına ulaştığı belirtildi.

AMERİKAN DONANMASININ EN BÜYÜK DENİZALTI

Bölgeye giden denizaltı, balistik füzelerle donatılmış ve Amerikan donanmasının en büyüğü olarak biliniyor. ABD ordusu daha önce bölgeye iki uçak gemisi göndermişti.

İSRAİLLİ BAKAN “OLASILIKLARDAN BİRİ” DEDİ

Aşırı sağcı İsrail Bakanı Eliyahu katıldığı bir radyo programında nükleer bomba kullanımını anlattı. GazzeBunun da olasılıklardan biri olduğunu söyledi.

ELİAHU’NUN SÖZLERİ DÜNYAYI BÜYÜKLEDİ

Eliyahu’nun skandal açıklamasının ardından Suudi Arabistan, Katar ve Ürdün İsrail’e sert tepki gösterdi. Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamada, “İşgalci İsrail hükümetinin (Eliyahu) bir Bakanının, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne nükleer bomba atılmasına ilişkin yaptığı aşırıcı açıklamaları en güçlü şekilde kınıyoruz.” denildi.

Ohio Sınıfı Denizaltıların Teknik Özellikleri:

Uzunluk: 170 metre

Genişlik: 13 metre

Taslak: 10,8 metre

Hız: Yüzeyde 12 knot (22 km/s) / su altında 20 knot (37 km/s)

Menzil: sınırsız / Dayanıklılık: İkmal ile 60 gün

Mürettebat: 155

Deplasman: 16764 ton (yüzey) / 18750 ton (su altında)

Maksimum derinlik: 240 metre

Ana Tahrik Gücü: 1 adet S8G basınçlı su nükleer reaktörü, 2 adet dişli türbin – 60000 shp / 45 MW, 1 adet yardımcı dizel motor – 325 hp / 242 kW 7 kanatlı

haber-tasova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu